O těsné domácí výhře nad Šluknovem rozhodla branka z 89. minuty

Review_Sluknov_doma

16. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 9. 4. 2016 – 16:30 – Hřiště TJ Mojžíř

TJ MOJŽÍŘ vs. SK ŠLUKNOV 2:1 (0:0)

Ve třetím jarním kole jsme na svém hřišti přivítali tradičního soupeře ze Šluknova, který na nás před vzájemným utkáním ztrácel v tabulce 6 bodů. Tento náskok se nám podařilo po těsné výhře 2:1 zvýšit na 9 bodů. Opět to ale byla v Mojžíři velká bitva, kterou rozhodla až nádherná branka Alvina Sukamy z 89. minuty.

Hosté nás v úvodu zápasu překvapili svou útočnou aktivitou a využili několika okének v naší obraně k ohrožení branky Jaroslava Káleckého. Ten měl práci hned v první minutě, když vyškrábl na roh střelu mířící do šibenice. V šesté minutě mohl na druhé straně otevřít skóre Michal Tichovský, ale po standardní situaci nemířil hlavou přesně a těsně minul branku Šluknova. V 15. minutě uháněl sám na Jaroslava Káleckého hostující útočník, ale v jasné šanci netrefil branku. Zhruba v polovině prvního poločasu mohl svou první branku v dresu Mojžíře vstřelit Alvin Sukama, ale jeho hlavičku po přesném centru Jakuba Sikory vyrazil na roh brankář hostí. Z následného rohového kopu se nám již podařilo rozvlnit síť v brance Šluknova, když přesně hlavičkoval Jaroslav Zabloudil, ale hlavní rozhodčí z neznámých důvodů branku neuznal. Žádnou další výraznější příležitost si ani jeden z týmů nevypracoval, takže poločas skončil bez branek.

Druhá půle utkání dlouho nepřinesla nic zajímavého pro oko diváka. To změnila až 62. minuta, kdy byl v pokutovém území faulován Filip Chrudimský a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Aleš Vitásek přezdívaný „Penaldo“. Hostům se ale hned v 70. minutě podařilo vyrovnat. Po chybě v naší rozehrávce a centru z křídelního prostoru uklidil míč za záda našeho brankáře šluknovský Pavel Horák. Když už to ale vypadalo, že o vítězi bude muset rozhodnout penaltový rozstřel, vzal to v 89. minutě na sebe Alvin Sukama, který se zbavil svého obránce a krásnou střelou na zadní tyč nedal hostujícímu brankáři šanci zasáhnout. A protože do konce zápasu už jsme hosty k ničemu nepustili, tak tento první gól Alvina Sukamy za Mojžíř nám přinesl důležité tři body.

Branky: 62´ Aleš Vitásek z PK a 89´ Alvin Sukama – 70´ Pavel Horák

Sestava Mojžíře: Jaroslav Kálecký – Jaroslav Zabloudil, Adam Jankovský, Josef Růžek, Jan Králik – Jan Sládeček (46´ Jiří Mach), Filip Chrudimský, Jakub Sikora (C), Aleš Vitásek – Alvin Sukama, Michal Tichovský (51´ Vilém Kmec)