Derby v Libouchci dospělo po remíze 2:2 k penaltám, v nichž jsme byli již potřetí v sezóně úspěšní

Review_Libouchec_venku

12. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 7. 11. 2015 – 14:00 – Hřiště TJ Libouchec

TJ LIBOUCHEC  vs. TJ MOJŽÍŘ „A“ 2:3 na pen. (1:0)

V předposledním kole podzimní části I. A třídy jsme se v dalším derby představili na hřišti v Libouchci. Podobně jako v minulém venkovním utkání v České Kamenici bylo naším cílem udržet svého soupeře v tabulce pod sebou a navýšit náskok na další pronásledovatele. Po zajímavém průběhu dospěl výsledek k remízovému stavu a penaltovému rozstřelu, ve kterém jsme byli opět úspěšní.

První poločas derby patřil domácím fotbalistům, kteří se prezentovali větším nasazením a pohybem než naše mužstvo. Svou převahu Libouchec přetavil ve vedoucí branku již ve druhé minutě, kdy dlouhý nakopnutý míč propadl přes dva naše obránce, domácí útočník jej vrátil na volného Hejnu a ten z hranice penalty prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Několik dalších příležitostí domácí nedokázali využít. A protože ani Jarda Zabloudil v zakončení neuspěl, po centru trefil hlavou jen břevno, skončil první poločas za stavu 1:0 z pohledu domácích.

Po bouřce v kabině během poločasové přestávky jsme vstoupili do druhé půle s odhodláním vývoj utkání zvrátit. Po pár minutách však mohlo být definitivně rozhodnuto. To kdyby domácí dokázali využít své dvě velké šance po přečísleních naší obrany. Poté už jsme ale pomalu přebírali otěže zápasu my a v 71. minutě jsme se dočkali vyrovnání. Po úniku Honzy Bartoše a ostrém centru před branku si domácí Hammer srazil míč do vlastní sítě. Hned o 4 minuty později se po centru ze strany, příkladném zpracování a přesně mířené střele trefil Aleš Vitásek a poslal nás do vedení. Domácí se ale nevzdali a 5 minut před koncem se po dobře rozehrané standardní situaci prosadil Slavka a vyrovnal na 2:2. Ve zbývajícím průběhu se obě mužstva hnala za vítězstvím, takže přicházeli šance na obou stranách. Na naší straně za zmínku stojí dalekonosná střela Honzy Bartoše, kterou domácí brankář s vypětím všech sil vyrazil na roh, a průnik Michala Tichovského, kterému ale v posledních vteřinách zápasu v souboji tváří v tvář s brankářem nakonec míč odskočil od kopačky.

Po 90. minutách tak utkání skočilo smírně 2:2 a rozhodnout musel penaltový rozstřel. V něm byli naši střelci opět stoprocentní a protože domácí ze tří penalt nedokázali proměnit ani jedinou, když jednou mířili nad a dvakrát jejich pokusy skvěle zneškodnil Šimon Kubec, putoval druhý bonusový bod do Mojžíře.

Branky Mojžíře: 71´ vlastní Hammer a 75´ Aleš Vitásek

Pokutové kopy: 0:3

Proměněné pokutové kopy: Aleš Vitásek, Jakub Sikora a Vít Fiala

Návštěva: 100 diváků

Sestava Mojžíře: Šimon Kubec – Petr Valenta (67´ Michal Tichovský), Adam Jankovský, Josef Růžek, Jan Králik – Jaroslav Zabloudil, Vít Fiala (C), Jakub Sikora, Jakub Zikmundovský – Jan Bartoš, Aleš Vitásek