OFICIÁLNÍ VYJÁDŘENÍ KLUBU K ÚDAJNÉ RASOVÉ DISKRIMINACI

120190869_3297667556983973_8346098007191588041_n
Klub TJ Mojžíř se důrazně ohrazuje proti nařčení z diskriminace a rasismu, které se šíří na sociálních sítích. Důkazem má být video, pořízené tajně dětmi ze sídliště. Video sdílel Marcel Packert, opakovaně v něm zazní jméno zastupitele Karla Kariky.
 
Incident se odehrál v den, kdy probíhala utkání dětských kategorií a následně zápas dospělých. Skupinka dětí, společně s jedním dospělým, se domáhala vstupu zřejmě na tréninkové hřiště s umělou trávou, které je součástí areálu, nicméně slouží výhradně pro potřeby klubu.
 
Z hovoru s dětmi později vyplynulo, že měly získat „důkaz o diskriminaci, který se následně pošle do Evropské unie“. „Šokuje nás, že se aktivisté sníží ke zneužití dětí, aby mohli beztrestně šířit lži ve veřejném prostoru. Ani jeden z výše jmenovaných pánů se nikdy o náš klub nezajímal, nikdy nás nekontaktoval ani se nikdy nezajímal o provozní řád. O to více nás mrzí, že beztrestně poškozují naši letitou práci,“ říká předseda klubu TJ Mojžíř Zdeněk Stárek.
 
Veřejnosti je dle provozního řádu přístupné dětské hřiště vybudované z participativního rozpočtu a spolufinancované městským obvodem Ústí nad Labem – Neštěmice. Sportovní hřiště, tedy velké fotbalové a tréninkové s umělou trávou, přístupné veřejnosti nejsou a slouží výhradně pro potřeby sportovců. Klub navíc naráží na nedostatek kapacit. „Sami si musíme pronajímat hřiště u ZŠ Mojžíř, umělou trávu při FK ČL Neštěmice a víceúčelové hřiště s běžeckým oválem v Neštěmicích, aby měly naše týmy kde trénovat,“ doplňuje Zdeněk Stárek.
 
Klub TJ Mojžíř má 168 členů, 8 fotbalových mužstev od nejmenších dětí po dospělé, a také dva kroužky. Spolupracuje s mateřskými i základními školami, kromě fotbalu vede také kroužek pohybových aktivit pro nejmenší a gymnastiku. Mimo to klub organizuje řadu kulturních aktivit, od rozsvěcení vánočního stromu po Halloween. Z vlastních zdrojů financuje výlety pro děti, spolufinancuje zimní i letní soustředění mládeže, spolupracuje s dobrovolnými hasiči a iniciuje sbírku na podporu historických varhan v místním kostele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *