Vyrovnané a bojovné derby rozhodla jediná branka

review_vbrezno_doma

12. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 12. 11. 2016 – 14:00 – Hřiště TJ Mojžíř

TJ MOJŽÍŘ vs. FK JISKRA VELKÉ BŘEZNO 1:0 (1:0)

Derby utkání bylo k vidění v Mojžíři, kam dorazilo poslední Velké Březno. Favorit byl jasný, domácí zažívají parádní podzim a v tabulce jsou třetí. Naopak hosté, kteří se neskutečně trápí v koncovce, celou tabulku uzavírají.

Od úvodních minut se na těžkém terénu hrál spíše bojovný fotbal. Domácí byli aktivnější, ale vyložených šancí k vidění moc nebylo. Když už to vypadalo na bezbrankový poločas, udeřili domácí v 45. minutě. Po rychlém protiútoku, který domácí dobře vyřešili prostřelil jinak dobře chytajícího Ondrku Vít Fiala. Do kabin tak šli domácí za stavu 1:0.

Po změně stran se pokračovalo ve stejném duchu. Hosté museli více otevřít hru a domácí podnikali nebezpečné brejky. Dvě slibné šance měl Pavlík, který mohl rozhodnout. Nejlepší domácí střelec ale vždy narazil na Ondrku. A jelikož Velké Březno ukázalo, že podzim ho nezachytilo v dobré střelecké formě, skončilo derby 1:0.

Ohlasy k zápasu

Miroslav Nosek, vedoucí TJ Mojžíř: „Výkon to nebyl dobrý. Oběma týmům nepomohl terén. Ale celkově jsme vyhráli zaslouženě. Velké Březno ukázalo, proč je poslední. Nebylo prakticky nebezpečné. Rozhodla jediná akce, moc vyložených šancí nebylo.“

Miroslav Hlaváček, asistent trenéra FK Jiskra Velké Březno: „Je to pořád dokola. Nedáváme branky. Myslím si, že minimálně na bod jsme tady měli. Nehráli jsme špatně, ale impotence v koncovce nás stála další body.“

Zdroj: fotbalunas.cz

Branky: 45´ Vít Fiala

Sestava Mojžíře: Šimon Kubec – Zdeněk Stárek (46´ Jan Králik), Adam Jankovský, Pavel Král, Josef Růžek – Jaroslav Zabloudil, Vít Fiala, Jakub Sikora, Petr Valta (83´ Jiří Mach) – Marek Pavlík, Aleš Vitásek