Review_Hostovice_venku

1. kolo – I.A třída – skupina A

Sobota 22. 8. 2015 – 17:00 – Hřiště SK Hostovice

SK HOSTOVICE vs. TJ MOJŽÍŘ „A“ 1:4 (1:2)

Branky Mojžíře: 15´ Michal Tichovský, 45´ Jakub Sikora, 54´ Jaroslav Zabloudil a 62´ Aleš Vitásek

Sestava Mojžíře: Šimon Kubec – Jaroslav Zabloudil, Petr Valenta (65´ Pavel Král), Josef Růžek, Jan Králik, Jakub Zikmundovský, Jakub Sikora (C), Vít Fiala, Aleš Vitásek, Marek Pavlík (74´ Jakub Novák), Michal Tichovský (85´ Matouš Kubec)

Máme za sebou první mistrovské utkání nové sezóny a po dlouhé době jsme vykročili správnou nohou a zvítězili na půdě nováčka I. A třídy, celku SK Hostovice 1:4.

Výsledek je sice jasný, ale pro domácí až moc krutý. Důležitým prvním krokem, bylo vítězství při losu, a tak jsme 1. poločas absolvovali výstup na osmitisícovku v podobě boje se sklonem hřiště. Domácí nás od začátku tlačili, hráli kombinačně a využili nováčkovského elánu a již zmíněného sklonu hřiště. Paradoxně při tlaku domácích po celý první poločas, svítilo po půli na ukazateli skóre krásných 1:2 pro nás. Hrozili jsme z brejků a dva nám také vyšly. Domácí trefili tyč, vše ostatní pochytal pozorný Šimon Kubec v brance. Jedinou branku vstřelili domácí z pokutového kopu a vyrovnali tím na 1:1. Nám ještě vyšel jeden brejk, kdy jsme brankou do šatny upravili skóre na již zmíněných 1:2. První branku vstřelil Michal Tichovský a druhou přidal kapitán Jakub Sikora.

Do druhé půle jsme nastoupili s jinou chutí a po pěti minutách, které ještě byli v režii domácích, jsme převzali otěže utkání do svých rukou a už jsme je do konce zápasu nepustili. Hráli jsme aktivně, vycházeli nám kombinace, tlačili jsme se před soupeřovu branku a vytvářeli si šance. Nejkrásnější moment utkání přišel při naší třetí brance, kterou vsítil Jarda Zabloudil po nacvičeném signálu z přímého kopu. Ten jsme pod Martinem Beránkem pilovali téměř rok a konečně to přineslo ovoce. Jarda vymetl po narážečce šibenici! Druhý poločas zahráli všichni borci výborně a zápas dotáhli do vítězného konce, když výhru ještě pečetil Aleš Vitásek, kdy po obléhání branky propálil vše a zvýšil na konečných 1:4.

Ve druhém kole a prvním domácím zápase nové sezóny nás čeká další derby a to celek Brné. Zveme co nejvíce fanoušků a zároveň jim děkujeme za podporu v Hostovicích, protože tvořili více jak polovinu návštěvy, která čítala 160 diváků.

Takže MOJŽÍŘ DO TOHO a těšíme se na příští sobotu!

Autor článku: Michal „Miki“ Kolankiewicz

Ostatní výsledky 1. kola I.A třídy skupiny A a aktuální tabulka.