Mojžíř bojoval, ale nakonec v derby tesně podlehl hostům z Brné

Review_Brna_doma

2. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 29. 8. 2015 – 17:00 – Hřiště TJ Mojžíř

TJ MOJŽÍŘ „A“ vs. SK BRNÁ 2:3 (2:1)

Tuto sobotu jsme odehráli druhý zápas v nové sezóně, první na domácím hřišti, a tentokrát to pro nás výsledkově nedopadlo příliš dobře. Ve velkém parnu ale před vynikající diváckou kulisou jsme hostili v dalším ústeckém derby mužstvo SK Brná. Hosté přijeli v nejsilnější sestavě a bylo to znát. Hrál se po celý zápas výborný fotbal, přičemž hosté byli o něco fotbalovější. První poločas jsme vyhráli 2:1, když naši úvodní branku vstřelil kapitán Jakub Sikora, který z hranice šestnáctky bombou propálil brankáře hostů. Po půl hodině hry ovšem přišlo vyrovnání, kdy jsme zaspali při dlouhé autu a po přihrávce před branku se měnilo skóre na 1:1. Naši borci ale bojovali a odměnou byla branka do šatny na 2:1, když Svoboda unikl do šestnáctky hostí, byl faulován a penaltu v poslední minutě poločasu Víťa Fiala proměnil.

Po změně stran pokračovala obě mužstva ve výborném fotbalu, ale pro nás již byla soupeřova branka začarovaná, navíc hned po příchodu ze šaten ve 47. min. Gibala střelou z úhlu vyrovnal. Zápasu by určitě slušela remíza, ale proti byl nejzkušenější hráč na hřišti, Tomáš Heřman, který osm minut před koncem rozhodl o tom, že všechny tři body tentokrát poputují do Brné. Naši se ještě pokusili o závěrečný tlak a dobývali hostující branku, bohužel ale neúspěšně. V posledních minutách po naší střele vykopával bývalý hráč Mojžíře, Milan Seidl, míč z brankové čáry a zkazil nám tak radost z povedeného utkání a z předvedené hry, na které se dá určitě stavět i do dalších zápasů. Na závěr musíme opět poděkovat divákům za velmi početnou návštěvu a úžasnou podporu.

Autor článku: Michal „Miki“ Kolankiewicz

Branky Mojžíře: 19´ Jakub Sikora a 45´ Vít Fiala z PK

Sestava Mojžíře: Šimon Kubec – Jaroslav Zabloudil, Petr Valenta, Josef Růžek (ŽK), Jan Králik – Jakub Zikmundovský, Jakub Sikora (C), Vít Fiala, Michal Svoboda – Michal Tichovský, Marek Pavlík (74´ Pavel Král)

Návštěva: 300 skvělých diváků