O dalším domácím vítězství rozhodly ve vyrovnaném utkání individuální chyby děčínských

review_decin_doma

10. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 29. 10. 2016 – 14:30 – Hřiště TJ Mojžíř

TJ MOJŽÍŘ vs. FK JUNIOR DĚČÍN 4:2 (1:0)

Na malé hřiště do Mojžíře přijel Junior Děčín. Favorit byl jasný, domácí zažívají skvělý podzim a před tímto soubojem jim patřilo třetí místo. Naopak Děčín je v krizi, prohrál posledních pět zápasů. Navíc přišel o trenéra Pavla Horáčka, Junior nově vede duo Milan Řehák – Pavel Přibyl.

Domácí předvedli svou tradiční hru, kdy sypali do vápna jeden centr za druhým. Mojžíř měl územní převahu, ale Děčín hrál pozorně, dobře bránil a dostával se do šancí. Drahoňovský dokonce trefil břevno. Do vedení šli přesto domácí, když Stach prohrál souboj s Pavlíkem a ten krásnou střelou ukázal, že má gólovou formu – 1:0.

Po změně stran začal Děčín náporem. Jakubec trefil tyč, pak jí trefil i Horák, ale vzápětí míč uklidil do sítě právě Jakubec. Za čtyři minuty ale Mojžíř opět vedl. Pavlík zahrál rohový kop, Smutný chyboval a Valta míč lehce dorazil. Ten by ale i tak skončil v síti – 2:1. Junior se ale nevzdával a v 67. minutě opět vyrovnal. K přímému kopu se postavil Drahoňovský, který poslal míč na zadní tyč. Jinak pozorný Šimon Kubec asi neměl úplně čisté svědomí. Hosté se ale nakonec porazili sami. V 77. minutě opět chyboval Stach, když místo odkopu chtěl vše vyřešit složitě, namazal Pavlíkovi, který vzápětí prostřelil Smutného. To hosty zlomilo, navíc za minutu po další chybě děčínské obrany nacentroval míč do vápna hráč utkání Marek Pavlík a Vitásek neměl v koncovce problémy.

Ohlasy k zápasu

Miroslav Nosek, vedoucí TJ Mojžíř: „Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Ale Děčín tady neměl co ztratit a nehrál vůbec špatně. Ovšem potopily ho vlastní chyby, prakticky tři góly nám hosté vlastně darovali.“

Miroslav Tyl, vedoucí FK Junior Děčín: „Od začátku jsme museli čelit účelnému antifotbalu domácích na jejich malém hřišti. Byli jsme domácím zcela vyrovnaným soupeřem, ale opět udělali tři individuální chyby, které nás stály body.“

Zdroj: fotbalunas.cz

Branky: 41´ a 77´ Marek Pavlík, 62´ Petr Valta a 78´ Aleš Vitásek – 58´ Radim Jakubec a 67´ Jiří Drahoňovský

Sestava Mojžíře: Šimon Kubec – Jan Králik, Adam Jankovský, Pavel Král, Jiří Mach – Jaroslav Zabloudil, Jakub Sikora, Josef Růžek (67´ Zdeněk Stárek), Petr Valta (87´ Jakub Bernášek) – Marek Pavlík (82´ Jakub Zikmundovský), Aleš Vitásek

ŽK: 0:3 (50´ Radim Jakubec, 66´ Martin Stach a 82´ Jiří Drahoňovský)

Rozhodčí: Antonín Suchánek – Zdeněk Roháč, Michal Ipser

Návštěva: 200 diváků