Díky last minute brance a úspěšnému penaltovému rozstřelu bereme z derby s Libouchcem dva body

18055940_1310072409076841_3249277091099932791_o

22. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 19. 5. 2018 – 17:00 – Hřiště FK Neštěmice – UMT

TJ MOJŽÍŘ vs. TJ LIBOUCHEC 3:2 na pen. (1:2)

Parádní derby s Libouchcem zhlédli diváci v Neštěmicích, kde po dobu rekonstrukce našeho zázemí nastupujeme ke svým domácím utkáním. Skóre otevřel už v 7. minutě parádní ranou z přímého kopu libouchecký Jiří Novák. Hned vzápětí po krásné akci srovnal David Kubala. V 15. minutě si ale opět vzal slovo Jiří Novák, z další standardní situace se výstavně trefil do šibenice a vrátil hostům vedení. To vydrželo až do konce prvního poločasu.

A stav 1:2 i přes několik zajímavých příležitostí na obou stranách vydržel až do 92. minuty, kdy se k přímému kopu těsně za pokutovým územím postavil Aleš Vitásek a chytrým obstřelem zdi srovnal na 2:2. V následné penaltové loterii jsme dvakrát selhali, hosté ale zahodili hned tři pokutové kopy, a bod navíc jsme tak brali my.

Ohlasy k zápasu

Michal Kubec, trenér TJ Mojžíř„Vyrovnání v nastavení byla pro hosty krutá rána, myslím ale, že remíza je zasloužená. Byl to krásný zápas, od začátku do konce se hrálo nahoru dolů. Viděli jsme čtyři krásné branky, penaltový rozstřel, prostě drama až do konce.“

Václav Strádal, trenér TJ Libouchec„Byla to reklama na fotbal, oba týmy hrály na hranici možností. Musím pochválit své hráče, protože hráli opravdu výborně, dřeli do poslední chvíle. Myslím, že jsme měli víc ze hry, ale takový je zkrátka fotbal. Snad si alespoň 90 procent tohoto výkonu přeneseme do domácího zápasu s lídrem z Oldřichova.“

Zdroj: Ústecký deník

Branky: 9´ David Kubala a 92´ Aleš Vitásek – 7´ a 15´ Jiří Novák

Pokutové kopy: 3:2

Proměněné pokutové kopy: Aleš Vitásek, Zdeněk Stárek a David Kubala

Neproměněné pokutové kopy: Jiří Mach a Václav Bláha

Sestava Mojžíře: Šimon Kubec – Jan Králik, Adam Jankovský, Václav Bláha, Jiří Mach – Josef Růžek (46´ Jaroslav Zabloudil), Vít Fiala (71´ Michal Tichovský), Jakub Sikora (26´ Zdeněk Stárek), Jan Sládeček – David Kubala – Aleš Vitásek

ŽK: 3:4 (15´ Adam Jankovský, 61´ Jaroslav Zabloudil a 81´ Jiří Mach – 32´ Radek Němeček, 50´ Jiří Šum, 70´ Jiří Novák a 91´ Milan Hejna)

Rozhodčí: Jakub Hejl – Jaroslav Mareš, Bohuslav Matys

Návštěva: 100 diváků