V prvním jarním kole porážíme lídra tabulky z Lovosic

29572210_1644384845645594_2361838920125510872_n

15. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 31. 3. 2018 – 16:30 – FK Neštěmice – UMT

TJ MOJŽÍŘ vs. FK LOVOSICE 1:0 (1:0)

Začátek utkání byl vyrovnaný z obou stran. My jsme dobře dostupovali hráče Lovosic a dařilo se nám presovat ve velkém počtu hráčů rozehrávku soupeře, z čehož vyplynul v desáté minutě vlastní gól hostí. Vitásek napadal hostujícího obránce a tomu nezbývalo nic jiného než zahrát malou domů brankáři, špatně se domluvili a malá domů skončila až v brance. I nadále jsme byli aktivní a po rohu Schmieda jen těsně hlavou minul branku Fiala. Měli jsme ještě asi tři další střely ale žádná z nich si cestu do branky nenašla. Kolem 25. minuty začal otěže zápasu přebírat soupeř, kdy nám dělal problémy hlavně střední záložník Lenrt. Naše mužstvo však do obrany hrálo zodpovědně a nepustilo hosty do žádné vážné příležitosti. Výjimkou pak byl pouze závar před koncem poločasu. Náš brankář neudržel v ruce mokrý balón, ten sice propadl přímo na nohu našeho obránce, jenže ten ho netrefil a byla z toho mela. Balón nakonec skončil v naší brance ale, sudí ho pro faul neuznal.

Druhý poločas začal okamžitě náporem Lovosic, ale stejně jako první poločas všechny akce končily před naším vápnem. Naopak jsme hrozili my z rychlých brejků. V 70. minutě šel ze strany sám na branku Sikora, hostující obránce ho fauloval ve vápně, ale penalta se k údivu všech nepískala. V 76. minutě po centru Schmieda měl na hlavě gól Kubala, ale jeho slabou hlavičku brankář chytil. 3 minuty na to šel sám na bránu Vitásek, ale trefil pouze brankáře. Celou situaci dobře dohrál Sikora a Vitásek dostal míč do branky, bohužel z ofsajdu. V 82. minutě se po přihrávce Fialy objevil sám před brankářem Vondráček, ale jeho střelu skvěle vyrazil brankář hostí. Závěr už byl nervózní z obou stran, ale výsledek se už nezměnil.

Ohlasy k zápasu

Michal Kubec, trenér TJ Mojžíř„Musím hráče pochválit za předvedený výkon. Fotbalově nám to sice trochu drhlo, ale nasazením a bojovnosti jsme to vše vynahradili. Splnili jsme přesně to, s čím jsme do utkání šli – nedat prostor jejich rychlým útočníkům Marčaníkovi s Espinosou. Ti si prakticky pořádně nekopli celý zápas. Hráli jsme ze zajištěné obrany a sami hrozili z brejků. Lovosice byli sice fotbalovější, ale za celý zápas prakticky nevystřelili na naší branku. My jsme naopak měli minimálně tři tutové šance na gól. To je vlastně jediné co mě trochu mrzí, že jsme nějakou z nich neproměnili. Dle mého názoru jsme však zvítězili naprosto zaslouženě.“

Branky: 10´ vlastní Jan Drbal

Sestava Mojžíře: Šimon Kubec – Jan Králik, Václav Bláha, Pavel Král, Zdeněk Stárek – Lukáš Schmied, Vít Fiala, Jakub Sikora, Jan Sládeček (81´ Michal Vondráček – Marek Pavlík (75´ David Kubala), Aleš Vitásek

ŽK: 1:3 (87´ Vít Fiala – 56´ Antonín Marčaník, 76´ Dominik Lenrt a 89´ Marek Kočina)

Rozhodčí: Libor Šimeček – Miroslav Sabo, Tomáš Červený

Návštěva: 80 diváků