V derby jsme ztráceli již 0:2, ale podařilo se nám srovnat a v penaltách urvat druhý bod

review_strekov_doma

6. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 1. 10. 2016 – 16:30 – Hřiště TJ Mojžíř

TJ MOJŽÍŘ vs. TJ STŘEKOV 3:2 na pen. (2:2)

Tři stovky diváků si našly cestu do Mojžíře. Mojžíř, zatím stoprocentní tým, hostil v derby utkání Střekov, který ještě v minulé sezóně hrál krajský přebor. Oba celky počítaly absence, za domácí musel nastoupit po delší době Schmied, který nebyl fit. Za Střekov pak během utkání museli naskočit veteráni Čítek s Holakovským. Domácí v úvodu působili nervóznějším dojmem. A hosté toho dokonale využili. Ve 12. minutě pronikl po straně Bednář, který poslal do vápna velmi dobrý centr, na zadní tyči se objevil Vilém Kmec a hlavou překonal Kubce. Za dalších osm minut bylo pro domácí ještě hůř. Novotný poslal krásnou přihrávkou středem hřiště do úniku Alvina Sukamu, ten si v zakončení věděl rady a propálil Kubce – 0:2. Střekov byl aktivnější, ale za čtyři minuty si vybral kopec smůly. Ve 24. minutě si totiž tvrdou střelu z dálky srazil do vlastní branky Jan Tichý. To domácí nakoplo a ve 33. minutě to bylo 2:2. Ze strany přišel parádní střílený centr, který do branky uklidil hlavou Aleš Vitásek. Do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

Do druhého poločasu se šlo za remízového stavu. Mojžíř přehrával hosty hlavně důrazem, moc vyložených šancí už k vidění ale nebylo. Stav 2:2 tak trval i po devadesáti minutách, o vítězi tak musely rozhodnout penalty.

Penaltový rozstřel byl jednoznačnou záležitostí Mojžíře, který vyhrál 3:0. Střekovští střelci selhali, dvakrát netrefili branku a jednou míč zastavila tyč. Dva body tak zůstaly v Mojžíři, jeden se stěhoval na Střekov.

Ohlasy k zápasu

Miroslav Nosek, vedoucí TJ Mojžíř: „Začátek nám nevyšel, Střekov byl aktivnější a dal nám dva góly. Jakoby hráči byli nervózní. Nakopl nás vlastní gól soupeře. Po změně stran už moc šancí nebylo.“

Martin Beran, trenér TJ Střekov: „Přijeli jsme v okleštěné sestavě, přesto jsme byli na začátku lepší. Škoda vlastní branky, kdyby nepadla, mohlo to být pro nás lepší. Po změně stran domácí přidali na důrazu, velké šance už nebyly. S bodem jsme nakonec spokojeni.“

Zdroj: fotbalunas.cz

Branky: 24´ Jan Tichý (vlastní), 33´ Aleš Vitásek a rozhodující PK Pavel Král – 12´ Vilém Kmec a 20´ Alvin Sukama

Pokutové kopy: 3:0

Proměněné pokutové kopy: Petr Valta, Jakub Sikora a Pavel Král

Sestava Mojžíře: Michal Kubec – Jan Králik (67´ Josef Růžek), Adam Jankovský, Pavel Král, Jiří Mach – Jaroslav Zabloudil, Jakub Sikora, Petr Valta, Lukáš Schmied (73´ Matouš Kubec) – Marek Pavlík, Aleš Vitásek

ŽK: 2:3 (49´ Marek Pavlík a 77´ Jakub Sikora – 47´ Jan Tichý, 70´ Petr Baláž a 90´ Václav Bednář)

Rozhodčí: Dominik Průša – Ondrej Lesňák, Martin Holly

Návštěva: 300 diváků