Povinné domácí vítězství nad nováčkem z Libochovic

review_libochovice_doma

5. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 24. 9. 2016 – 16:30 – Hřiště TJ Mojžíř

TJ MOJŽÍŘ vs. FK LIBOCHOVICE 4:1 (3:0)

Fotbalisté Mojžíře zažívají snový start do sezóny. Vyhráli všechny čtyři zápasy a drží krok s první Modrou. Naopak Libochovice jakoby stále platily nováčkovskou daň, jelikož stále čekají na první bodový zisk.

První poločas jednoznačně patřil domácím. Na začátku byl sice Mojžíř opatrnější, ale postupem času přebíral otěže zápasu. První trefa se zrodila po 16 minutách. Propadlý míč si našel Petr Valta a spěšně propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. O sedm minut později předvedl pěkné sólo stoper Pavel Král, který prošel několik hráčů a úspěšně zakončil – 2:0. Minutu před koncem potěšil tradičně početné domácí publikum Aleš Vitásek. Ten dostal z pravé strany pěkný centr a vzápětí překonal Krpeše. Za stavu 3:0 se tak šlo do kabin.

Po změně stran už si domácí hlídali pohodlný náskok. Hostům nelze upřít snahu, ale snížení přišlo hodně pozdě. Sedm minut před koncem přelstil domácí obranu Michal Hudik, který místo nahrávky šel do samostatného úniku. A i když si Michal Kubec na míč sáhnul, stejně se dokutálel do branky. Poslední slovo měl ale opět Aleš Vitásek, který den předtím slavil dlouho do noci. Domácí útočník opět těžil z centru z pravé strany, míč si zpracoval a střelou nad brankáře Krpeše uzavřel skóre na konečných 4:1.

Ohlasy k zápasu

Miroslav Nosek, vedoucí TJ Mojžíř: „Nastoupili jsme s respektem. Ale Libochovice ukázaly, že směrem do obrany jsou velmi slabé. Bylo jen otázkou času, kdy dáme první branku. Druhá půle se prakticky dohrávala. Akorát se nám zranil Fiala, který se tak přidal ke Stárkovi a Schmiedovi.“

Václav Řezníček, trenér FK Libochovice: „Opět jsme začali hrát až ve druhém poločase. Šance tam byly, ale dáme jen jednu branku. Hráči dělají zbytečné chyby, které soupeř trestá. Točíme se sestavou, jak se dá. Teď máme doma Velké Březno a už prostě musíme vyhrát.“

Zdroj: fotbalunas.cz

Branky: 16´ Petr Valta, 23´ Pavel Král, 44´ a 86´ Aleš Vitásek – 83´ Michal Hudik

Sestava Mojžíře: Michal Kubec – Jan Králik, Adam Jankovský, Pavel Král, Josef Růžek (83´ Matouš Kubec) – Jaroslav Zabloudil, Vít Fiala (46´ Marek Pavlík), Jakub Sikora, Petr Valta – Jiří Mach (54´ Jakub Bernášek), Aleš Vitásek

ŽK: 3:3 (21´ Jaroslav Zabloudil, 36´ Petr Valta a 39´ Adam Jankovský – 15´ Oldřich Wiesner, 20´ Tomáš Zůna a 72´ Martin Kozák)

Rozhodčí: Ladislav Smreček – František Cvachoušek, Jiří Vydra

Návštěva: 220 diváků