Naše vítězná série pokračuje i po derby v Libouchci

review_libouchec_venku

4. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 17. 9. 2016 – 16:30 – Hřiště TJ Libouchec

TJ LIBOUCHEC vs. TJ MOJŽÍŘ 1:2 (1:0)

Hodně zajímavé utkání mohli vidět diváci v Libouchci. Domácí tým, který získal šest bodů, přivítal devítibodový Mojžíř. Libouchec doma neprohrává a dal také první branku. V osmé minutě propadl pravý obránce Mojžíře, přišel centr, který našel Slavku a libouchecký hráč pak prostřelil Michala Kubce. Hosty tato situace opařila a do konce poločasu působili hodně zakřiknutým dojmem. Domácí si ještě vypracovali pár šancí, ale do kabin se šlo stejně za stavu 1:0 pro Libouchec.

Po změně stran se hosté přeci jen, i díky důraznější domluvě trenéra o poločase v kabině, zlepšili. A nakonec také utkání obrátili. Prsty v tom měl Jakub Sikora. Nejprve v 52. minutě využil chyby domácí obrany, když míč propadl mezi stopery a Sikora ho uklidil k tyči. Hosté pak byli o chlup aktivnější a v 78. minutě přišel vítězný gól. Sikora vystřelil z přímého kopu, Pluhař míč vyrazil před sebe. Nejrychlejší reakci prokázal Valta, který kulatý nesmysl poslal mezi nohy domácího brankáře a rozhodl tak o vítězství Mojžíře 2:1. V závěru mohl Libouchec vyrovnat, jeden z jeho hráčů ovšem ze dvou metrů přestřelil úplně prázdnou branku. Hosté tak, stejně jako Modrá, mají stále plný počet bodů.

Ohlasy k zápasu

Václav Slavka, záložník FK Libouchec: „Zápas ovlivnil hodně podmáčený povrch. My jsme jako vždy na soupeře vlétli a vstřelili i brzký gol. Bohužel naše slabina je soupeře dorazit. Z obrovské tlaku už jsme branku nevstřelili a soupeř trestal naše chyby v obraně. Nejprve propadl míč mezi stopery, poté jsme nedoběhli odražený balon z trestného kopu.“

Miroslav Nosek, vedoucí TJ Mojžíř: „Rychlý gól Libouchce nás opařil, tým působil zakřiknutě. Po důrazné domluvě trenéra o poločase se náš výkon zlepšil. Za tři body jsme samozřejmě moc rádi.“

Zdroj: fotbalunas.cz

Branky: 52´ Jakub Sikora a 78´ Petr Valta – 8´ Václav Slavka

Sestava Mojžíře: Michal Kubec – Jan Králik, Adam Jankovský, Pavel Král, Josef Růžek – Jaroslav Zabloudil, Vít Fiala (C), Jakub Sikora, Petr Valta – Marek Pavlík (82´ Jakub Zikmundovský), Aleš Vitásek

ŽK: 2:3 (37´ Radek Němeček a 78´ Jiří Novák – 12´ Petr Valta, 72´ Jaroslav Zabloudil a 75´ Pavel Král)

Rozhodčí: Radomír Biolek – Vladislav Husar, Bohuslav Nedorost

Návštěva: 150 diváků