review_modra_venku

7. kolo – I. A třída – skupina A

Neděle 9. 10. 2016 – 16:00 – Hřiště FK Jiskra Modrá

FK JISKRA MODRÁ vs. TJ MOJŽÍŘ 1:2 na pen. (0:1)

V malé obci u Děčínska se hrál šlágr 7. kola I.A třídy. Domácí Modrá totiž přivítala Mojžíř. Setkaly se dva týmy, které bojují o první místo v tabulce. Oba vyhrály prvních pět zápasů, minule ale shodně remizovaly 2:2 a poprvé ztratily. Prvních 10 – 15 minut patřilo Modré. Jiskra hostům prakticky nepůjčila míč a mohla jít rychle do vedení. Velkou šanci Fichtnera ale brankář Michal Kubec zneškodnil. V 18. minutě pak pro domácí přišla studená sprcha. Po rohovém kopu špatně vyběhl brankář Kratochvíl, míč podběhl a Jiří Mach hlavičkou z malého vápna otevřel skóre. Po této situaci se hosté ještě více zatáhli na svou polovinu. Modrá měla převahu, ale marně dobývala defenzivní vozbu hostů. Zvýšit na 2:0 mohl hostující Pavlík, ale svůj únik nedovedl do gólového konce. Do kabin si tak Mojžíř odnesl vedení 1:0.

Po změně stran se hrálo dle stejných not. Modrá byla opět aktivnější, ale hosté bojovali, lehali do střel a stále drželi těsný náskok. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v 79. minutě. Stoper Podolský se vydal do útoku, jeho náběh nezachytil Zikmundovský a Podolský se po pěkné kombinaci dostal před Kubce, kterého vzápětí překonal. Do konce základní hrací doby Modrá ještě více zatopila pod kotlem, dostala hosty pod obrovský tlak. Mojžíř ale remízu udržel, rozhodnout tak musely pokutové kopy.

V penaltovém rozstřelu přišlo jediné zaváhání. Bylo to na domácí straně, když Podolský v šesté sérii trefil břevno. Modrá tak získala bod a je třetí, Mojžíř naopak dva body posunuly do čela celé soutěže.

Ohlasy k zápasu

Josef Rákosník, trenér FK Jiskra Modrá: „Bohužel se nám stalo to co minulé kolo. Místo pohodlného vedení si necháme dát opět velmi laciný gól, vlastně z ničeho. Tím postavíme soupeře doslova na nohy. Mojžíř přijel s totální defenzivou, se kterou jsme si dlouho nedokázali poradit. Ačkoliv šance na vstřelení branek tam byly. To je další věc, kde nás teď tlačí bota. Na góly se najednou hrozně nadřeme. Je potřeba zase kvalitně potrénovat a nezačít panikařit.“

Miroslav Nosek, vedoucí TJ Mojžíř: „Hraje se na výsledek. A my máme dva body, které bereme všemi deseti. Kdyby Modrá proměnila svou první šanci, možná bychom tady dostali bůra, ale nestalo se. Celý tým to odmakal a odbojoval.“

Zdroj: fotbalunas.cz

Branky: 18´ Jiří Mach – 79´ Kamil Podolský

Pokutové kopy: 5:6

Proměněné pokutové kopy: Petr Valta, Jakub Sikora, Josef Růžek, Jan Králik, Pavel Král a Jaroslav Zabloudil

Sestava Mojžíře: Michal Kubec – Petr Valta, Adam Jankovský, Pavel Král, Jiří Mach (46´ Jakub Zikmundovský) – Jaroslav Zabloudil, Jan Králik, Jakub Sikora, Josef Růžek, Marek Pavlík (83´ Jakub Bernášek) – Aleš Vitásek

ŽK: 1:2 (36´ Marek Bičák – 11´ Jaroslav Zabloudil a 58´ Marek Pavlík)

Rozhodčí: Jiří Materna – Jens Flade, Tomáš Formánek

Návštěva: 110 diváků