Statečný výkon proti lídrovi soutěže z Brné na body nestačil

Review_Brna_venku

15. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 2. 4. 2016 – 17:00 – Umělá tráva FK Ústí n.\L.

SK BRNÁ vs. TJ MOJŽÍŘ 3:1 (2:1)

Po vítězném zápase s posledními Hostovicemi jsme se v sobotu naopak utkali s jasným lídrem I. A třídy z Brné, který v předchozím kole deklasoval Velké Březno na jeho hřišti 9:0. Utkání se z důvodu probíhající rekonstrukce hřiště v Brné odehrálo na umělé trávě ústecké Army. Před slušnou diváckou návštěvou se i přes vyrovnaný průběh zápasu nakonec radoval z vítězství favorit – SK Brná.

Úvod prvního poločasu byl z obou stran velmi opatrný. První velká šance zápasu však skončila brankou. To běžela 13. minuta, když se na křídle uvolnil Vít Fiala a nacentroval do vápna, kde se do míče z první opřel Jaroslav Zabloudil a nedal brankáři domácích šanci zasáhnout. Hned o dvě minuty později jsme museli trochu zamíchat se sestavou, protože pro zranění musel střídat stoper Josef Růžek. Za další čtyři minuty již bylo vyrovnáno, když se po úniku chytrým přehozením Jaroslava Káleckého prosadil Miloš Gibala. Naše odpověď mohla přijít velmi rychle, ale Aleš Vitásek krásnou tvrdou střelou z dálky pouze rozezvučel tyč domácí branky. Ve 40. minutě se naopak do vedení mohla dostat Brná, ale nadějný brejk domácích zlikvidoval výborným reflexivním zákrokem Jaroslav Kálecký. V poslední minutě prvního poločasu však už byl krátký na gólovou hlavičku Milana Seidla, který dokonal obrat – 2:1.

Ve druhém dějství jsme pokračovali v zodpovědném výkonu ze zabezpečené obrany. Přesto jsme se dostali do několika zajímavých příležitostí, které mohly skončit vyrovnávací brankou. Nejprve Aleš Vitásek a po něm Alvin Sukama postupovali sami na zkušeného brankáře domácích Radima Nováka, který ale v obou případech velmi dobře vyběhl a udržel svůj tým ve vedení. V 80. minutě, kdy už jsme ve snaze vyrovnat trochu otevřeli obranu, přišlo rozhodnutí, kdy se po brejkové situaci trefil Antonio Gaydarski a zvýšil na 3:1. V 85. minutě ještě přišla sporná situace, kdy nám hlavní rozhodčí po zákroku na unikajícího Viléma Kmece odepřel pokutový kop. Kvalitní utkání tak skončilo výhrou domácí Brné.

Branky: 19´ Miloš Gibala, 45´ Milan Seidl a 80´ Antonio Gaydarski – 13´ Jaroslav Zabloudil

Sestava Mojžíře: Jaroslav Kálecký – Jan Králik, Adam Jankovský, Josef Růžek (15´ Vilém Kmec), Filip Chrudimský – Jaroslav Zabloudil, Vít Fiala (C), Jakub Sikora, Aleš Vitásek – Jan Sládeček, Alvin Sukama (82´ Matouš Kubec)