V Křešicích jsme dlouho dominovali, ale nakonec jsme se o naši výhru ještě strachovali

review_kresice_venku

2. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 3. 9. 2016 – 17:00 – Hřiště FK Křešice

FK KŘEŠICE vs. TJ MOJŽÍŘ 3:4 (0:1)

Do Křešic jsme po výhře v prvním kole přijeli jako mírný favorit. Ale Křešice jsou zase silnější doma. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, o něco aktivnější jsme byli ale přeci jen my. Náš stoper Pavel Král si velmi brzy připsal tržnou ránu na čele a musel být několikrát ošetřován. Náladu mu mohla zvednou 35. minuta. To domácí obraně dokázal uniknout Lukáš Schmied a skóroval střelou podél brankáře. A za stavu 0:1 v neprospěch domácích se šlo do kabin.

Do druhého poločasu jsme vstoupili excelentně a skoro půl hodiny jsme na hřišti dominovali. Naopak Křešice úplně vypadly ze hry. Po přesném centru ze strany zvýšil hlavou na 2:0 Jaroslav Zabloudil. Pak se opět ukázalo, že Marek Pavlík je opravdu tím pravým žolíkem. Už v minulém kole proti Duchcovu dal po vystřídání důležitý gól. Tentokráte mu stačilo deset minut na dva zásahy, kterými potrestal velké hrubky domácí obrany. Jenže poté naše pohoda skončila. Pavel Král musel nakonec střídat (vyfasoval sedm stehů) a jako bychom přestali hrát. Navíc docela šťastně skóroval domácí veterán Lébl a náš tým znejistěl. Další trefa přišla v 83. minutě, opět od Lébla. A minutu před koncem snížil na 3:4 Václav Kühn. Jenže na vyrovnání už Křešice nedosáhly. Po dvou kolech tak zůstáváme stoprocentní. V dalším kole hostíme taktéž šestibodovou Českou Kamenici.

Ohlasy k zápasu

Luboš Pekárek, vedoucí FK Křešice: „První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté šli do vedení po naší chybě. Po změně stran dominovali a my nestíhali. Jenže po naší první trefě hosté znervózněli a my začali dotahovat. Kdyby se hrálo ještě pět minut, možná bychom vyrovnali. Ale soupeř vyhrál zaslouženě.“

Miroslav Nosek, vedoucí TJ Mojžíř: „Do 75. minuty jsme byli lepší a zaslouženě vedli. Pak musel odstoupit zraněný stoper Pavel Král, přišla první branka a my přestali hrát. Kdyby se hrálo ještě chvilku, možná by domácí vyrovnali. Ale i tak máme tři body po právu.“

Zdroj: fotbalunas.cz

Branky: 35´ Lukáš Schmied, 57´ Jaroslav Zabloudil, 63´ a 70´ Marek Pavlík – 74´ a 83´ Lubomír Lédl a 89´ Václav Kühn

Sestava Mojžíře: Šimon Kubec – Jan Králik, Adam Jankovský, Pavel Král (70´ Jiří Mach), Josef Růžek – Jaroslav Zabloudil, Vít Fiala (C), Jakub Sikora, Petr Valta (60´ Marek Pavlík) – Lukáš Schmied (71´ Jakub Zikmundovský), Aleš Vitásek (77´ Jakub Bernášek)

ŽK: 3:0 (52´ Dominik Lenrt, 53´ Aleš Bezemek a 86´ Jiří Suchánek)

Rozhodčí: Josef Šefčík – Nikola Váňová, Jan Gaube

Návštěva: 80 diváků