Díky obratu v zápase s Duchcovem jsme úspěšně vstoupili do nové sezóny!

Review_Duchcov_doma

1. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 27. 8. 2016 – 17:00 – Hřiště TJ Mojžíř

TJ MOJŽÍŘ vs. FK DUCHCOV 2:1 (0:1)

Fotbalisté Duchcova zažili v minulé sezóně velmi nepovedený soutěžní ročník. Sice postoupili do krajského přeboru, ovšem i díky velkým problémům s kádrem skončili jasně poslední a ihned se vrátili do I.A třídy. Mojžíř, tradiční účastník soutěže, je hlavně doma hodně silný, navíc opět dorazila tradičně velmi početná divácká kulisa.

A tu opařil ve 13. minutě Tokar. Po rohovém kopu se míč dostal na zadní tyči právě k Tokarovi a ten z úhlu dostal míč do sítě. Domácí se za úmorného vedra spíše hledali. Duchcov, který potřeboval šetřit fyzické síly, se nikam netlačil. A tak nebylo divu, že v poločase svítil na světelné tabuli stav 0:1 v neprospěch domácího souboru.

Druhý poločas se nesl v opačném duchu. Byli to domácí, kdo převzali iniciativu a rázem jich bylo plné hřiště. V 56. minutě Mojžíř zásluhou Pavlíka vyrovnal. Střelec, který byl na hřišti od začátku druhé půlky využil chybu nerozehraného Maliny, ocitl se sám před brankou a vyběhnutého Podolského překonal. Duchcovský brankář byl pak v plné palbě. Domácí vycítili šanci na plný bodový zisk a zamkli hostující celek na jeho polovině. Jedinou výjimkou byla šance Křepely, který dostal přihrávku za obranu od Berkiho, ale branku minul. Dalšími změnami oživili domácí hru a dočkali se. Zatímco při řadě šancí se blýskal Podolský efektními zákroky, v 76. minutě ani nezareagoval na slabou, ale překvapivou střelu dalšího střídajícího hráče Sikory a Mojžíř šel čtrnáct minut před koncem do vedení. To mohl v poslední desetiminutovce ještě několikrát navýšit, vyšťavený Duchcov už jen bránil, ale další branku už domácím nepovolil.

Ohlasy k zápasu

Miroslav Nosek, vedoucí TJ Mojžíř: „V první půli byl Duchcov lepší. Byl navíc efektivní, když jedna střela na bránu skončila gólem. Po změně stran jsme mohli prostřídat, hosté fyzicky odpadli a naše výhra mohla být daleko vyšší. Máme v sestavě několik nových hráčů, tým se ještě musí sehrát.“

David Špet, sportovní manažer FK Duchcov: „Bohužel jsme měli velké problémy se sestavou. Myslím si, že v první půli jsme domácí zaskočili. Postupem času nám ale logicky docházely síly a domácí zaslouženě výsledek otočili.“

Zdroj: fotbalunas.cz

Branky: 56´ Marek Pavlík a 76´ Jakub Sikora – 13´ Patrik Tokar

Sestava Mojžíře: Michal Kubec – Jan Králik, Adam Jankovský, Pavel Král, Josef Růžek (89´ Jiří Mach) – Jaroslav Zabloudil (75´ Jakub Sikora), Petr Valta (46´ Marek Pavlík), Vít Fiala (C), Zdeněk Stárek (83´ Jakub Zikmundovský), Lukáš Schmied – Aleš Vitásek

ŽK: 2:4 (14´ Vít Fiala a 81´ Marek Pavlík – 44´ Petr Bednář, 47´ Patrik Podolský, 62´ Václav Malina a 69´ David Kubánek)

Rozhodčí: Jiří Vydra – Dušan Spišák, František Cvachoušek

Návštěva: 200 diváků