top

20. kolo – I. A třída – skupina A

Sobota 5. 5. 2018 – 17:00 – Hřiště FK Neštěmice – UMT

TJ MOJŽÍŘ vs. MSK BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ 9:1 (3:1)

V dalším důležitém utkání o 6 bodů jsme v azylu na neštěmické umělce zdemolovali Benešov 9:1. Od začátku jsme diktovali tempo hry, a tak bylo spíš jen otázkou, na jaké hodnotě se skóre zastaví. Už v první půli jsme měli velkou převahu, soupeře jsme takřka k ničemu nepustili a poločas 3:1 byl pro Benešov ještě hodně milosrdný. Nejprve se po standardní situaci hlavou trefil Vít Fiala. Na to ještě dokázali hosté z Benešova odpovědět brankou Václava Malého. Pak už jsme se ale prosazovali pouze my. Ve 36. minutě se po individuální akci blýskl parádní ranou zhruba z 30 metrů Adam Jankovský. Ve 40. minutě pak Aleš Vitásek dorážkou střely Jana Sládečka do odkryté branky zvýšil na poločasových 3:1

Po změně stran se naše gólová mašina rozjela naplno. Už ve 49. minutě se po úniku obraně Benešova přesně k tyči trefil Lukáš Schmied. Hned v 52. minutě se po rohovém kopu dostal nejrychleji k míči Václav Bláha a nekompromisně ho uklidil už popáté do sítě hostí. Za dalších 5 minut už to bylo 6:1. To když obraně hostů utekl Aleš Vitásek, brankář jej fauloval v pokutovém území a následnou penaltu bezpečně proměnil Pavel Král. Pak už si vzal slovo znovu Lukáš Schmied, který hned dvakrát využil špatného výběhu brankáře Benešova. V obou případech brankáře přehodil šikovnou hlavičkou a završil tak svůj hattrick. Poslední branku přidal v 83. minutě Josef Růžek, který uklidil do branky přesný centr Jana Sládečka. I přes několik dalších šancí se nám bohužel nepodařilo vstřelit desátou branku, ale radost z vysokého vítězství byla přesto obrovská!

Ohlasy k zápasu

Michal Kubec, trenér TJ Mojžíř„Z naší strany to bylo hodně povedené utkání, i když je nutno přiznat, že nám to Benešov zejména ve druhé půli hodně ulehčil. Mrzí mě snad jen, že jsme divákům nedopřáli desátou branku.“

Zdroj: Ústecký deník

Branky: 16´ Vít Fiala, 36´ Adam Jankovský, 40´ Aleš Vitásek, 49´, 63´ a 80´ Lukáš Schmied, 52´ Václav Bláha, 57´ Pavel Král (pen.) a 83´ Josef Růžek – 32´ Václav Malý

Sestava Mojžíře: Dominik Čurda – Jan Králik, Pavel Král, Adam Jankovský, Jiří Mach (69´ Matouš Kubec) – Jan Sládeček, Vít Fiala, David Kubala, Václav Bláha (60´ Josef Růžek) – Lukáš Schmied, Aleš Vitásek (73´ Michal Vondráček)

ŽK: 0:1 (57´ Jakub Kroupa)

Rozhodčí: Martin Matas – Filip Živnůstka, Viktor Říha

Návštěva: 75 diváků